استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین به دو روش وجود دارد:

 1.  ساده : ساده‌ترین راه برای به دست آوردن بیت کوین خرید ساده آن در یکی از صرافی‌های مختلف است.
 2. سخت‌گیرانه : برای راه سخت‌تر شما می‌توانید از “استراتژی کلنگ” استفاده کنید.

(این بر اساس یک روش قدیمی است که سرمایه‌گذاری هوشمندانه این نبود که طلا را جستجو کنیم، بلکه ساخت کلنگ‌های استخراج‌شده بود. به تعبیر مدرن، در شرکت‌هایی که این کلنگ‌ها را تولید می‌کنند سرمایه‌گذاری کنید.)

در زمینه ارز دیجیتال مثل bitcoin معادل کلنگ، شرکتی است که تجهیزات مورد استفاده برای استخراج بیت کوین را تولید می‌کند.

استخراج بیت کوین چیست؟

اصطلاح استخراج رمزنگاری به معنای به دست آوردن ارزهای رمزپایه از طریق حل معادلات رمزنگاری با استفاده از ماشینی مثل رایانه است. این فرآیند شامل اعتبارسنجی بلوک‌های داده و افزودن سوابق معاملات به یک رکورد عمومی است که به عنوان بلاک چین شناخته می‌شود.

بیت‌ کوین و انواع ارز دیجیتال موجود در بازار برای ایجاد سکه‌های بیشتر از طریق فرآیندی موسوم به “استخراج” تولید می‌شوند. استخراج بیت کوین علاوه بر پوشاندن جیب استخراج‌کنندگان و پشتیبانی از اکوسیستم بیت کوین، هدف حیاتی دیگری را نیز در اختیار دارد؛ این تنها راه آزاد کردن ارز رمز پایه جدید در گردش است. به عبارت دیگر، ماینرها در اصل “ضرب ارز” می‌کنند.

در غیاب استخراج‌کنندگان، بیت کوین به عنوان یک شبکه هم‌چنان وجود داشته و قابل استفاده است، اما هرگز بیت کوین اضافی وجود نخواهد داشت. سرانجام زمانی فرا می‌رسد که استخراج بیت کوین پایان می‌یابد. طبق پروتکل بیت کوین، تعداد کل بیت کوین ۲۱ میلیون خواهد بود. با این حال، به دلیل اینکه میزان استخراج بیت کوین با گذشت زمان کاهش می‌یابد، بیت کوین نهایی تا حدود سال ۲۱۴۰ منتشر نخواهد شد.

در حالی که فقط حداکثر ۲۱ میلیون بیت کوین وجود دارد ولی افرادی هستند که کلید خصوصی خود را گم کرده‌اند یا فوت کرده‌اند بدون اینکه دستورالعمل‌های کلید خصوصی خود را به کسی واگذار کنند، به همین دلیل مقدار واقعی بیت کوین های موجود در گردش می تواند کمتر باشد.

مراحل استخراج بیت کوین

مراحل و نحوه استخراج بیت کوین

برای ماینینگ یا استخراج بیت کوین، رایانه‌هایی با قدرت بالا در سراسر جهان مسائل پیچیده ریاضی محاسباتی را حل می‌کنند و به عنوان پاداش bitcoin کسب می‌کنند. برای استخراج بیت کوین باید دو شرط را داشته باشید؛ یکی مسئله تلاش است و یکی مسئله شانس است.

 1. برای استخراج بیت کوین شما باید تراکنش‌های ارزش ۱ مگابایت را تأیید کنید که این بخش آسان است.
 2.  برای استخراج بیت کوین شما باید اولین معدنچی باشید که به یک جواب صحیح یا نزدیک‌ترین پاسخ به یک مسئله عددی می‌رسید. این روند هم‌چنین به عنوان اثبات کار شناخته می‌شود.

یکی از دلایلی که آدرس‌های بیت کوین فقط یک‌بار باید استفاده شود: تمام معاملات در استخراج بیت کوین به صورت عمومی و دائمی در شبکه ذخیره می‌شوند، به این معنی که هرکسی می‌تواند موجودی و تراکنش‌های هر آدرس بیت کوین را مشاهده کند. (دستکاری در بیت کوین بسیار دشوار است) با این حال، هویت کاربر در پشت یک آدرس ناشناخته باقی می‌ماند تا زمانی که اطلاعات در هنگام خرید یا در شرایط دیگر مشخص شود.

مزرعه استخراج بیت کوین چیست؟

برای معدنچیان انفرادی، استخراج سودآور، به تنهایی، به دو دلیل بسیار دشوار است. اولین دلیل نصف شدن بیت کوین است. رویدادی که برنامه ریزی شده است پس از استخراج ۲۱۰،۰۰۰ BTC اتفاق بیفتد. پاداش بلوک را به نصف تقسیم می‌کند، به این معنی که جایزه اصلی کوچکتر می‌شود. دلیل بعدی این است که وقتی قدرت محاسبات جمعی در شبکه بلاک چین افزایش می‌یابد، روند دشوارتر شدن می‌شود. اما، هم‌چنان که شبکه بلاک چین در حال رشد است، فقط می‌توانید تصور کنید که برای موفقیت در استخراج بیت کوین، به قدرت محاسباتی زیادی نیاز دارید.

بنابراین سرمایه‌گذاری بزرگی بر روی تجهیزات کامپیوتری با کیفیت بالا ضروری است. مزارع معدن در پاسخ به این وضعیت توسعه می یابد. یک مزرعه استخراج در یک فضای بزرگ مانند یک انبار قرار دارد و از تجهیزات رایانه ای مخصوص معدن و همچنین تهویه مطبوع برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد تجهیزات و سایر منابع برای دستیابی به بهترین نتایج از استخراج بیت کوین استفاده می‌کند. برخی از مزارع معدنی سرمایه‌گذاران خود را دارند و به عنوان استارت آپ فعالیت می‌کنند.

دستگاه‌ های استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین در ابتدا شروع به استفاده از CPU کرد. با این حال، امروزه می‌توان از ماشین‌های استخراج تخصصی بیت کوین (ASIC مدارهای مجتمع ویژه برنامه) استفاده کنید. ASICها ماشین‌های فوق‌العاده قدرتمند و در عین حال کارآیی بیشتری نسبت به CPU برای ضرب بیت کوین دارند.

 بهترین دستگاه‌ های استخراج بیت کوین

بهترین دستگاه‌های ماینینگ بیت‌کوین
دستگاه استخراج بیت کوین

تجهیزات برقی مناسب استخراج بیت کوین

یک تجهیزات استخراج ایده‌آل، در حالی که تقریباً برق صفر مصرف می‌کنید هشدار فوق‌العاده خوبی را ارائه می‌دهد. البته در دنیای واقعی امکان‌پذیر نیست، اما سخت‌افزار استخراج بیت کوین یعنی تجهیزات مورد علاقه نزدیک به کامل وجود دارد. باید یک دلیل منطقی و عملی در انتخاب ماینر بیت کوین در نظر داشت زیرا نمی‌توان یک دستگاه استخراج بیت کوین را به آسانی تغییر داد.

نرم افزار استخراج بیت کوین

برای نصب نرم‌افزار بیت کوین ابتدا وارد سایت http://www.minerage.com می‌شوید و روی دکمه [sign up] کلیک کرده و یک حساب کاربری جدید می‌سازید.

ساخت حساب کاربری استخراج بیت کوین
ماینرگیت

نرم افزار miner را بارگیری کرده و آن را نصب کنید.

دانلود نرم‌ افزار استخراج بیت‌ کوین

نصب نرم‌ افزار استخراج بیت کوین

ماینر را اجرا کنید، ایمیل و رمز عبور خود را تایپ کنید.

اجرای نرم‌ افزار استخراج بیت کوین

اکنون در صفحه استخراج بیت کوین هستید.

صفحه استخراج بیت کوین

کیف پول بیت کوین

کیف پول بیت کوین یک برنامه نرم‌افزاری است که بیت کوین در آن ذخیره می‌شود. از نظر فنی، بیت کوین در هیچ جایی ذخیره نمی‌شود. برای هر شخصی که موجودی کیف پول بیت کوین را دارد، یک کلید خصوصی (شماره مخفی) متناسب با آدرس بیت کوین آن کیف پول وجود دارد.

کیف پول‌های بیت کوین ارسال و دریافت بیت کوین را تسهیل می‌کنند و مالکیت مانده بیت کوین را به کاربر می‌دهند. کیف پول بیت کوین انواع مختلفی دارد. چهار نوع اصلی شامل دسکتاپ، موبایل، وب و سخت‌افزار است.

مزایای بیت کوین

 • بیت کوین دارای خودمختاری کاربر است.
 • معاملات بیت کوین نام مستعار دارند.
 • معاملات بیت کوین به صورت همتا به همتا انجام می شود.
 • معاملات بیت کوین هیچ‌گونه هزینه بانکی ندارد.
 • پرداخت های بیت کوین هزینه های معاملاتی کمی برای پرداخت های بین المللی دارند.
 • معاملات بیت کوین برگشت ناپذیر و امن است.

استخراج ابری چیست ؟

استخراج ابری یکی از محبوب‌ترین و ساده‌ترین روش‌های ماینینگ ارزهای رمزپایه مثل استخراج بیت کوین است. استخراج ابری فرآیندی است که در آن شما به شخصی (که اغلب یک شرکت بزرگ است) مبلغ مشخصی پول پرداخت می‌کنید و ماشین استخراج آنها را به نام “دکل” و هم‌چنین روند استخراج خود “اجاره” می‌دهید.( این اجاره برای مدت زمان توافقی طول می‌کشد).

نکته: طی آن تمام عوایدی که دکل به دست می‌آورد (منهای هزینه برق و نگهداری) به کیف پول ارز رمزنگاری‌شده شما منتقل می‌شود.

استخراج ابری معمولاً به این صورت عمل می‌کند: شما یک میزبان استخراج ابری بصورت آنلاین پیدا می‌کنید. شما برنامه‌هایی را که میزبان ارائه می‌دهد بررسی می‌کنید؛ معمولاً چهار یا پنج مورد از این برنامه‌ها وجود دارد، از ارزان‌ترین تا گران‌ترین. برخی از میزبان‌ها حتی توانایی ایجاد و شخصی‌سازی طرح استخراج ابری را به شما ارائه می‌دهند.

مراحل استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین در ایران

اگر هدفتان استخراج بیت کوین در ایران است ، قبل از انجام اقدامات لازم یعنی خرید تجهیزات، باید از آخرین وضع قانونی استخراج بیت کوین در ایران اطلاعات کسب کنید و برای دریافت مجوزهای لازم از چندین وزارت خانه اقدام کنید. بدون داشتن مجوز، بیشتر دستگاه‌های استخراج در ایران،  قاچاق بوده و جریمه های سنگینی به همراه دارد. پس در این زمینه باید از قوانین، آگاهی کامل داشته باشید.

تبدیل ارز استخراج شده بیت کوین به ریال

تبدیل بیت کوین به ریال را باید از طریق صرافی‌های آنلاین انجام داد. مراحل نقد کردن بیت کوین به این صورت است که از طریق فروش بیت کوین استخراج‌شده یا فروش مقادیر کم یا زیاد بیت کوین که از سایت‌های کسب درآمد به دست آورده‌اید انجام می‌گیرد.

چقدر می توانیم از استخراج بیت کوین درآمد کسب کنیم؟

قیمت بیت کوین در درجه اول تحت تأثیر عرضه آن، تقاضای بازار برای آن، در دسترس بودن و رمزارزهای رقیب است. ماینرهای بیت کوین برای تکمیل تراکنش‌های تأیید شده پاداش دریافت می‌کنند و صاحبان بیت کوین با افزایش قیمت هر سکه درآمد کسب می‌کنند. چهار عامل اساسی برای تعیین سودآوری بیت کوین وجود دارد:

 •  Bitcoin price

منظور قیمت بیت کوین است؛ از آنجا که قیمت بیت کوین کاملاً غیرقابل کنترل است، می‌توانید برای شروع یک کار استخراج معادن، ارزش بلند مدت آن را تجزیه و تحلیل کنید. البته این یک عامل حیاتی است؛ بنابراین در مورد انتظارات قیمت در آینده فکر کنید.

 •  Miner hashrate

این کارایی یا سرعت استخراج‌کننده برای حل مشکلات شبکه بیت کوین است. استخراج‌کننده مشکلات بلوک یا محاسبات پیچیده ریاضی را برای یافتن بلوک‌های بعدی در شبکه حل می‌کند. یک استخراج‌کننده با سرعت بالا شانس زیادی برای حل مشکلات، مهر و موم کردن بلوک‌ها و در نتیجه جمع‌آوری پاد‌اش‌های بلوک دارد.

 • Network hashrate

این کارایی یا سرعت شبکه برای حل مشکلات است. به عنوان مثال، سرعت‌های استخراج کنندگان متصل به شبکه، شبکه بیت کوین استخراج کنندگان اضافی را با گذشت زمان جلب می کند. بنابراین، مشکل استخراج بیت کوین به طور مداوم افزایش می‌یابد، و سود شما را با گذشت زمان کاهش می‌دهد.

 • Electricity pricing

منظور قیمت‌گذاری برق است؛ ASIC ها برای انجام محاسبات مورد نیاز به مقدار زیادی برق نیاز دارند. اگر در یک کشور یا منطقه‌ای زندگی کنید که هزینه برق زیاد است، می تواند حاشیه سود شما را کاهش دهد. البته استخراج‌کنندگان برای استخراج بیت کوین از مقدار متفاوتی برق در هر دستگاه استفاده می‌کنند.

سخن پایانی

سرمایه‌گذاری و استخراج بیت کوین پیچیده به نظر می‌رسد، اما اکنون که در ارزینو،درباره استخراج بیت کوین علم لازم را دارید برایتان بسیار آسان‌ است. خرید بیت کوین و هم‌چنین مشروعیت مبادلات و کیف پول‌ها روز به روز در حال افزایش است. بیت کوین حضور فیزیکی ندارد، بنابراین نمی‌توانید با قفل کردنش در صندوق امانات یا دفن آن در جنگل، از آن محافظت کنید.

استخراج یک بیت کوین چقدر طول می کشد؟

در حال حاضر راهی برای استخراج یک بیت کوین وجود ندارد. استخراج‌کنندگان، یک بلوک را استخراج می‌کنند و پاداش هر بلوک، ۶.۲۵ بیت کوین تعیین شده است. استخراج هر بلوک ۱۰ دقیقه طول می‌کشد.

چگونه بیت کوین درآمدزایی می کند؟

معایب بیت کوین چیست؟

اگر هارد دیسک خراب شود یا ویروسی اطلاعات را خراب کند و فایل کیف پول خراب شود، بیت کوین در اصل گم شده است. هیچ کاری نمی‌توان برای بازیابی آن انجام داد.

آیا می توانم با بیت کوین ثروتمند شوم؟

سرمایه گذاری در رمزنگاری می‌تواند به طور بالقوه پردرآمد باشد، به خصوص اگر در زمان مناسب سرمایه گذاری کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید