اشتباه در فارکس

اشتباه در فارکس

بازار فارکس، بازار تبادل ارزهای خارجی است و بازار فیزیکی متمرکزی ندارد اما از مراکز معاملات ارزی به حساب می‌آید. اگر تازه وارد معاملات شده‌اید، بدانید در این بازار اشتباهات و ضررهایی وجود دارد اما می‌توانید با اجتناب از رایج‌ترین موارد اشتباه در فارکس که ما در این مقاله بیان کردیم، آسیب را کاهش دهید. قبل از اینکه کسی بتواند یک معامله‌گر موفق فارکس شود، باید از موارد اشتباه در فارکس که دیگران مرتکب شدند درس بگیرد.

انواع مختلف اشتباه در فارکس

دو آمار معاملاتی وجود دارد که باید از نزدیک آن‌ها را زیر نظر داشته باشید: نسبت برنده و ریسک به پاداش شما. نرخ برنده شما تعداد معاملاتی است که برنده می‌شوید، به عنوان درصد بیان شده است. به عنوان مثال، اگر ۶۰ معامله از ۱۰۰ را برنده شوید، نرخ برنده شدن شما ۶۰ درصد است. یک معامله‌گر روزانه باید تلاش کند تا نرخ سود بالای ۵۰ را حفظ کند. نسبت پاداش به ریسک شما این است که چقدر برنده می‌شوید نسبت به آن‌چه در یک معامله متوسط ​​از دست می‌دهید.

اگر معاملات بازده شده شما به طور متوسط ​​۵۰ دلار و معاملات برنده شما ۷۵ دلار است، نسبت پاداش به ریسک شما ۷۵ دلار/۵۰ دلار = ۱.۵ است. نسبت ۱ نشان می‌دهد که به همان اندازه که برنده شده‌اید ضرر می‌کنید. معامله‌گران روزانه باید ریسک پاداش خود را بالای ۱ و در حالت ایده‌آل بالاتر از ۱.۲۵ نگه دارند. اگر نرخ برنده شدن شما کمی کمتر و ریسک پاداش شما کمی بیشتر باشد یا برعکس، باز هم می‌توانید سودآور باشید.

۱-عدم آگاهی و کمبود دانش کافی

یکی از مهم‌ترین مواردی که منجر به شکست معاملات می‌شود، کمبود دانش کافی و آگاهی لازم در خصوص شرایط و موقعیت معاملات و نداشتن استراتژی فارکس می‌باشد. معامله در بازار ارز بین‌الملل نیز مانند هر بازار دیگری نیاز به دانش دارد تا بتوانید از سرمایه خود محافظت کنید. معامله‌گری یک مهارت است و مانند هر مهارت دیگری زمان می‌برد تا بتوانید در آن مهارت پیدا کنید. مشکل تجارت این است که افراد تازه وارد اغلب می‌توانند شانس را با تخصص اشتباه بگیرند. هر کس تقریباً ۵۰:۵۰ شانس دارد که اولین تجارت را برنده شود.

انواع اشتباه در فارکس

 

۲- انجام معاملات احساسی و زیاد

معاملاتی که با برنامه و روش معاملاتی خاصی همراه نباشد و با احساسات معامله‌گر همراه باشد منجر به اشتباه در فارکس  و از بین رفتن سرمایه معامله گر می‌شود. در بیشتر اوقات احساسات سبب طمع و اشتباه در فارکس می‌شود، در حالی که با منطق و عقل می‌توان از ضرر احتمالی و کلاهبرداری در فارکس جلوگیری کرد. معمولا انجام معاملات زیاد به این دلیل است که معامله‌گر می‌خواهد در تمام بازارهای مالی سرمایه‌گذاری کند که این امر تقریبا محال است و منجر به اشتباه در فارکس و ضرر می‌شود.

۳- عدم اعتماد به پیش‌بینی افراد دیگر

در هنگام انجام معاملات به معاملات افراد دیگر توجه نکنید چون از موارد اشتباه در فارکس است. هر فردی با توجه به شرایط خود در بازارهای مالی معاملات خود را انجام می‌دهد. شرایط مالی افراد، دلایل حضور افراد در بازارهای مالی با یکدیگر متفاوت است و همین امر سبب می‌شود هرکس باتوجه به شرایط خود تصمیم‌گیری‌های مالی را انجام دهد تا از اشتباه در فارکس جلوگیری شود.

 درنظر نگرفتن حد ضرر

 

۴- درنظر نگرفتن حد ضرر و عدم داشتن شجاعت در معاملات

نداشتن حد ضرر به این معنی است که معامله‌‌گر باید برای معاملات و اشتباهاتی که ممکن است منجر شود، حد ضرر در نظر بگیرد. معامله‌گران باید قبل از شروع معامله حد ضرر را برای خود مشخص کنند و مقدار حد ضرر را در حین معامله افزایش ندهند. بعضی از افراد بسیار محافظه‌کار هستند. این افراد دائما به فکر بدست آوردن قیمت‌های بهتر هستند. بازار را مدت زیادی در نظر می‌گیرند اما باز هم در زمان و مکان مناسب وارد بازار نمی‌شوند و اشتباه در فارکس را مرتکب می‌شوند.

۵- انجام معاملات خلاف روند بازار

معمولا بیشتر معاملات در جهت حرکت‌های بازار صورت می‌گیرد. هم‌جهتی معاملات با روند و حرکت اصلی که در بازار وجود دارد منجر به سوددهی بیشتر و هم‌چنین ریسک کمتر می‌گردد. پس توصیه می‌گرددبرای جلوگیری از اشتباه در فارکس، معاملات خود را در جهت حرکت‌های بازار انجام دهید و از معاملات خلاف جهت پرهیز کنید. هم‌چنین میزان نوسان بازار در ساعت‌های مختلف، متفاوت است. عدم آگاهی با میزان نوسان موجود در ساعت‌های مختلف هر جفت ارزی می‌تواند سبب اشتباه در فارکس و معاملات شود.

 

ورود مناسب در معاملات

۶- ورود مناسب در معاملات و توجه زیاد به جزئیات

پیش‌بینی روند آینده بازار یکی از مهم‌ترین کارهایی است که معامله‌گران برای جلوگیری از ضرر و اشتباه در فارکس انجام می‌دهند. در بسیاری از مواقع افراد روند حرکتی بازار را درست تشخیص می‌دهند اما ورود نامناسب و بی‌موقعی دارند که همین امر سبب ضرر می‌شود. درگیری با جزئیات زیاد، انجام تحلیل‌های گوناگون تنها سبب تشویش و استرس سرمایه‌گذار و سیگنال‌های اشتباه در فارکس می‌شود. تا حد امکان سعی کنید از یک یا دو روش برای تحلیل بازار استفاده کنید و خود را درگیر روش‌های دیگران نکنید تا از اشتباه در فارکس جلوگیری شود.

۷-تجارت بدون برنامه

برنامه معاملاتی یک سند مکتوب است که استراتژی شما را مشخص می کند. این نشان می‌دهد که چگونه، چه چیزی و چه زمانی معامله می‌کنید. برنامه شما باید شامل چه بازارهایی باشد، در چه زمان و چه بازه زمانی برای تجزیه و تحلیل و ایجاد معاملات استفاده کنید. برنامه شما باید قوانین مدیریت ریسک شما را مشخص کند و دقیقاً نحوه ورود و خروج از معاملات برای معاملات برنده و باخت را مشخص کند. قبل از امتحان کردن با پول واقعی برای جلوگیری از اشتباه در فارکس، یک برنامه تجاری ایجاد کنید و آن را برای سودآوری در یک حساب آزمایشی آزمایش کنید.

سخن پایانی

در ارزینو چند موارد مهم اشتباه در فارکس را بررسی کردیم و به توضیحات مختصری درباره آنها پرداختیم. هم‌چنین شما می‌توانید برای بالا بردن اطلاعات خود مقاله‌ای تحت عنوان آموزش فارکس در اصفهان را از همین سایت مطالعه فرمائید. بهترین اقداماتی که می‌توان برای جلوگیری از اشتباه در فارکس انجام داد شامل مطالعه، تحقیق و برنامه‌ریزی است. پیروی کردن از تکنیک‌های ساده‌ای که وجود دارد می‌تواند منجر به افزایش سرمایه شما شود.

بازار فارکس چگونه بازاری است؟

بازار فارکس، بازار تبادل ارزهای خارجی است که برگرفته و اختصاری از عبارت Foreign Exchange Market می‌باشد. همچنین بازار فارکس هیچ‌گونه بازار فیزیکی متمرکزی ندارد اما جزو مراکز معاملات ارزی به حساب می‌آید.

انواع مختلف اشتباه در فارکس کدام است؟

۱. عدم آگاهی و کمبود دانش کافی ۲. معاملات احساسی ۳. انجام معاملات زیاد ۴. عدم اعتماد به پیش‌بینی افراد دیگر

چگونه می‌توان از اشتباه در فارکس جلوگیری کرد؟

بازار فارکس هم مانند هر بازار مالی دیگر قواعد خود را دارد که شما می‌توانید با بالا بردن سطح مهارت خود از ضرر سرمایه خود جلوگیری کنید.

3 دیدگاه دربارهٔ «اشتباه در فارکس»

دیدگاه‌ خود را بنویسید