کلاهبرداری در فارکس

کلاهبرداری در فارکس

بازار فارکس یکی از زمینه‌های مورد علاقه کلاهبرداران است. معمولاً اکثر مردم حتی نمی‌دانند که کلاهبرداری در فارکس  برایشان اتفاق افتاده است، آن‌ها فقط فکر می‌کنند “یک روز معاملاتی بد” را پشت سر گذاشته‌اند. اگر احساس می‌کنید راهی که در تجارت، پول خود از دست داده‌اید چیزی فراتر از “یک روز بد” است و احتمال می‌دهید کلاهبرداری در فارکس برایتان اتفاق افتاده، در این مقاله با ما همراه باشید. برای کسب اطلاعات درباره فارکس بر روی آموزش فارکس در اصفهان کلیک کنید.

آیا کارگزار (بروکر) فارکس شما کلاهبرداری است؟

هنگامی که به دنبال تجارت در بازار فارکس هستید، برای جلوگیری از کلاهبرداری در فارکس باید کارگزاران معتبر را که اطمینان می‌دهند پول شما ایمن است، شناسایی کنید. داده‌ها و اطلاعات ارائه شده توسط بروکر باید با استانداردهای صنعت مطابقت داشته باشد و کارگزار از نظر قانونی و اخلاقی کار کند. به مراحل زیر دقت کنید:

  • اگر کارگزار به شما پاسخ ندهد، ممکن است یک پرچم قرمز باشد که آن‌ها به دنبال منافع شما نیستند.
  • برای اطمینان از این‌ که شما توسط یک کارگزار فریب نخورید، تحقیق خود را درباره کارگزار انجام دهید، مطمئن شوید که هیچ شکایتی وجود ندارد و تمام اسناد را بخوانید.
  • ابتدا یک حساب کوچک با موجودی ناچیز باز کنید و قبل از اقدام به برداشت، یک ماه معامله کنید.

نکته: برای تحقیق درباره کارگزار، BrokerCheck از سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی (FINRA) نشان می‌دهد اقدامات قانونی برجسته‌ علیه این کارگزار وجود دارد یا خیر.

انواع کلاهبرداری در بازار فارکس

لیست زیر انواع کلاهبرداری در فارکس را نشان می‌دهد که در حال حاضر و در گذشته در موارد مختلف کلاهبرداری در فارکس نقش داشته اند.

۱.کلاهبرداری سیگنال فارکس

خدمات سیگنال‌های فارکس اشتراکی برای دریافت هشدارهای خرید و فروش در بازار فارکس است. فروشندگان سیگنال فارکس، کلاهبردارانی هستند که قصد دارند به شما بگویند چه جفت ارزهایی را بخرید، چه زمانی برای سود خارج شوید، کجا توقف دهید و غیره. در این نوع کلاهبرداری در فارکس، میلیون‌ها فروشنده سیگنال در همه جای دنیا سیگنال‌ها را با پیام‌هایی مانند “۳۰۰۰ پیپ در هفته” می فروشند. pip نحوه اندازه گیری حرکت در نرخ ارز است. دامنه متوسط ​​پیپ که EUR/USD در روز حرکت می‌کند ممکن است بین ۳۰ تا ۵۰ پیپ متغیر باشد.

از اشخاص یا شرکت‌هایی که قول تضمین سود را می‌دهند خودداری کنید چون کلاهبرداری در فارکس محسوب می‌شوند. مثلا اشخاصی که قول بازده باورنکردنی می‌دهند از جمله: “نرخ برنده۹۵٪”.

۲.کلاهبرداری از طریق اسپرد در فارکس

یکی از انواع کلاهبرداری در فارکس، گسترش تفاوت بین پیشنهاد (خرید) و درخواست (فروش) است که باید به وضوح تعریف شود. این نوع کلاهبرداری در فارکس در طول سال‌ها کاهش یافته است اما هنوز هم وجود دارد. این نوع کلاهبرداری در فارکس به طور معمول شامل گسترش حدود ۷-۸ پیپ به جای ۲-۳ پیپ است که یک امر عادی است.

انواع کلاهبرداری در فارکس

۳.کلاهبرداری ربات فارکس (تجارت خودکار یا هوش مصنوعی)

ربات فارکس یک الگوریتم رایانه است که برای انجام معاملات در بازار فارکس برنامه‌ریزی شده است. بهتر است از خریدن سیستم‌ معاملاتی ربات فارکس جلوگیری شود .کلاهبرداران ربات فارکس، تازه‌کارها را با وعده سودهای بزرگ جذب می‌کنند. در این نوع کلاهبرداری در فارکس، آن‌ها ممکن است از ارقام جعلی یا گمراه‌کننده استفاده کنند تا مشتریان را متقاعد به خرید محصول خود کنند. کلید واژه فعلی کلاهبرداری در فارکس، سرمایه گذاری “AI” است. از کسی که ادعا می‌کند از هوش مصنوعی استفاده می‌کند خودداری کنید. تنها دو صندوق تامینی شخصی شناخته شده وجود دارد که چیزی نزدیک به هوش مصنوعی خودآموز معتبر دارند که آن‌ها ربات‌های خود را به کسی نمی‌فروشند.

۴.طرح هرمی فارکس

یکی دیگر از انواع کلاهبرداری در فارکس طرح هرمی است. شرکت‌های هرمی از طریق جذب اعضای جدید این طرح درآمد کسب می‌کنند. صاحب طرح هرم فارکس با معامله در بازار فارکس از کارمزدی که سرمایه‌گذاران جدید فارکس برای پیوستن به این طرح می‌پردازند، درآمد کسب می‌کند. این طرح، هرم نامیده می‌شود زیرا لایه دوم استخدام‌کنندگان در این طرح حتی استخدام‌های جدید بیشتری را برای لایه سوم سرمایه‌گذاران استخدام می‌کنند. هرچه بالاتر از هرم باشید، با پیوستن سرمایه‌گذاران جدید، درآمد بیشتری کسب می‌کنید.

درواقع در این نوع کلاهبرداری در فارکس، “فرصت سرمایه‌گذاری” وجود ندارد و سود اولیه آن‌ها از طریق پول پرداخت‌شده توسط اعضای دیگر طرح تأمین می‌شود. هنگامی که تعدادی از سرمایه‌گذاران شروع به رها کردن کلاهبرداران می‌کنند، طرح را می‌بندند و کل پول را برمی‌دارند. برای جلوگیری از کلاهبرداری در فارکس، از سایت‌هایی که تبلیغات جانبی و بنرهای تبلیغ یک کارگزار دارند خودداری کنید.

سخن پایانی

همانطور که گفته شد فضای معاملات فارکس مملو از خدمات و افرادی است که متمایل به کلاهبرداری در فارکس از معامله‌گران هستند. اکنون شما در ارزینو با استفاده از مخزن گسترده‌ای از تجربه و دانش بهترین استاد فارکس، با معتبرترین کارگزاری‌ها هوشمندانه تجارت کنید و ثروتمند شوید.

آیا معاملات فارکس واقعی است؟

بازار فارکس یک بازار تجاری قانونی است که در آن ارزهای جهان معامله می‌شود. این به خودی خود کلاهبرداری نیست. بدون بازار فارکس، مبادله ارزهای مورد نیاز برای واردات، صادرات، و انجام تجارت بین المللی دشوار خواهد بود.

کلاهبرداری های فارکس چگونه کار می کنند؟

کلاهبرداری‌ها بدین صورت است که با متقاعد کردن معامله‌گران به سود بالا با معامله در بازار فارکس انجام می‌شود.

آیا فارکس یک طرح هرمی است؟

خیر، خود بازار فارکس یک طرح هرمی نیست اما طرح‌های هرمی در زمینه فارکس ابداع شده‌اند.

آیا تجارت فارکس غیر قانونی است؟

خیر، معاملات فارکس قانونی است اما همه کارگزاران فارکس از قانون پیروی نمی کنند. این صنعت مملو از کلاهبرداری است. سرمایه‌گذاران باید قبل از ورود به بازارهای مالی جهانی تلاش و دقت لازم را انجام دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید