معرفی انواع استراتژی فارکس و بهترین استراتژی های معاملاتی

استراتژی فارکس

استراتژی فارکس برای استفاده از تلاش‌های تجاری خود توسط معامله‌گران استفاده می‌شود. این استراتژی‌ها به طور خاص برای بازارهای فارکس طراحی نشده‌اند و درواقع استراتژی‌های کلی هستند که در همه بازارهای مالی به کار می‌روند.

استراتژی در فارکس چیست؟

استراتژی فارکس تکنیکی است که توسط معامله‌گران فارکس برای تعیین خرید یا فروش یک جفت ارز در هر زمان معین استفاده می‌شود. استراتژی‌های معاملات فارکس می‌تواند بر اساس تجزیه و تحلیل فنی یا رویدادهای اساسی و مبتنی بر اخبار باشد. استراتژی معاملات ارز معامله گر معمولاً از سیگنال‌های معاملاتی تشکیل شده است که تصمیمات خرید یا فروش را برمی‌انگیزد. استراتژی های معاملات فارکس ممکن است توسط خود معامله‌گران توسعه داده شود.

یک استراتژی فارکس به شما کمک می‌کند تا بتوانید از زمان یا مکان خرید یا فروش یک جفت ارز، بینشی کسب کنید. همه استراتژی­‌های معاملات فارکس برابر نیستند و برخی ممکن است در شرایط خاص بهتر کار کنند. علاوه بر این، چندین استراتژی فارکس وجود دارد و هر کدام به سطوح مختلفی از تجزیه و تحلیل فنی و بنیادی نیاز دارند.

 ۳ گام برای انتخاب بهترین استراتژی فارکس

۳گام مهم برای راهنمایی استراتژی فارکس وجود دارد:

گام اول استراتژی فارکس:  باید هدف را مشخص کنید :

قبل از شروع معامله باید هدف در آمد خود را از فارکس تعیین کنید و اینکه چگونه می‌خواهید به آن برسید.

گام دوم استراتژی فارکس: مدیریت سرمایه:

مدیریت سرمایه یعنی شما مشخص کنید هم‌زمان چند معامله باز داشته باشید، چه نسبتی برای سود به ضرر در نظر می‌گیرید و چه مقداری از سرمایه خود را وارد هر معامله می‌کنید.

گام سوم استراتژی فارکس:داشتن مدیریت ریسک:

مدیریت ریسک یعنی مدیریت کردن ضرری که ممکن هست در معامله برای شما پیش آید و اینکه سعی کنید کمترین ضرر و بیشترین سود را از معامله  بدست آورید.

چگونه می توان استراتژی فارکس را توسعه داد؟

هنگام انتخاب استراتژی فارکس، شما از نوع معامله‌گر خود مطلع می‌شوید و انواع استراتژی‌ها برای شما وجود دارد. با این حال، انتخاب یک استراتژی معاملاتی، ساده نیست؛ زیرا معامله‌گران می‌توانند یک استراتژی فارکس واحد را به کار گیرند یا چندین روش را با هم ترکیب کنند.

شما باید معیارهای خود را برای انتخاب استراتژی فارکس تعریف کنید. باید عواملی را که می‌توانند به محدود کردن جستجوی شما کمک کنند تجزیه و تحلیل کنید:

  • چه مدت می‌توانید برای تجارت فارکس اختصاص دهید.
  • می‌خواهید روی چه جفت ارزی تمرکز کنید.
  • اندازه موقعیت شما.
  • می‌خواهید طولانی یا کوتاه باشد.

بهترین استراتژی فارکس

۶ نوع استراتژی­ فارکس

در استراتژی­‌های معاملات فارکس برنامه­‌های لازم برای حفظ نظم و انضباط تاجر وجود دارد. در اینجا به ۴ نمونه خاص استراتژی فارکس که معمولاً توسط معامله‌گران استفاده می‌شود، خواهیم پرداخت.

استراتژی اسکالپینگ فارکس

معامله‌گران فارکس که ترجیح می‌دهند معاملات کوتاه مدت فقط چند دقیقه برگزار شود یا کسانی که سعی دارند چندین حرکت قیمت را به دست آورند، اسکالپینگ را ترجیح می‌دهند.

اسکالپینگ فارکس بر روی جمع‌آوری این سودهای ناچیز اما مکرر وهمچنین تلاش برای محدود کردن هرگونه خسارت متمرکز است. این معاملات کوتاه مدت فقط شامل چند پیپ حرکت است، اما در کنار اهرم بالا، یک معامله‌گر هنوز هم می‌تواند خطر ضررهای قابل توجهی را متحمل شود.

این استراتژی فارکس معمولاً برای کسانی مناسب است که می‌توانند وقت خود را به دوره­‌های معاملات با حجم بالاتر اختصاص دهند و می‌توانند تمرکز خود را بر روی این معاملات سریع حفظ کنند.

استراتژی معاملات روزانه فارکس

در این استراتژی فارکس اگر می‌خواهید برای دوره‌های کوتاه معامله کنید، اما با ماهیت سریع اسکالپینگ راحت نیستید، معاملات روزانه، یک استراتژی معاملات فارکس است. این معمولاً شامل یک معامله است که یک شبه انجام نمی‌شود. سود یا زیان نتیجه هرگونه تغییر قیمت داخل روز در جفت ارز مربوطه است.

این نوع معاملات به زمان کافی برای تحقیق و نظارت بر تجارت و هم‌چنین درک خوب از چگونگی تأثیر اقتصاد بر جفت ارزی که معامله می‌کنید نیاز دارد. اگر آن روز اخبار مهم اقتصادی منتشر می‌شد، می‌تواند بر موقعیت شما تأثیر بگذارد.

استراتژی معاملات موقعیت فارکس

بیشتر معامله‌گران صبور ممکن است معاملات موقعیت فارکس را انتخاب کنند که کمتر به نوسانات کوتاه مدت بازار مربوط می‌شود و در عوض در بلند مدت تمرکز می‌کند. معامله‌گران موقعیت برای چندین هفته، ماه یا حتی سال موقعیت‌های فارکس را در اختیار خواهند داشت.

هدف این استراتژی فارکس این است که ارزش جفت ارز در یک دوره طولانی مدت افزایش یابد.  معاملات موقعیت فارکس بیشتر برای کسانی مناسب است که نمی توانند هر روز ساعت‌ها را به معاملات اختصاص دهند اما درک درستی از اصول بازار دارند.

مدل های استراتژی فارکس

استراتژی حمل فارکس

تجارت حمل شامل وام گرفتن از یک جفت ارز با نرخ بهره کم برای تأمین بودجه خرید یک جفت ارز با نرخ بهره بالاتر است، این بسته به جفت ارزی که معامله می‌کنید می‌تواند منفی یا مثبت باشد. در این استراتژی فارکس هدف این است که از تفاوت نرخ بهره یا “اختلاف نرخ بهره” بین دو ارز خارجی سود ببرید.

استراتژی معاملات محدوده

معاملات محدوده شامل شناسایی نقاط حمایت و مقاومت است که به موجب آن معامله‌گران معاملات خود را در این سطوح کلیدی انجام می‌دهند. این استراتژی فارکس در بازار بدون نوسان قابل توجه و بدون روند قابل تشخیص خوب عمل می‌کند. تجزیه و تحلیل فنی اولین ابزار مورد استفاده در این استراتژی است.

طول معینی در هر معامله وجود ندارد زیرا استراتژی های محدوده محدوده می توانند در هر بازه زمانی کار کنند. مدیریت ریسک بخشی جدایی ناپذیر از این روش است زیرا ممکن است وقفه ایجاد شود. در نتیجه ، یک معامله گر محدوده می‌خواهد هر موقعیت فعلی محدوده محدوده فعلی را ببندد.

استراتژی معاملات نوسان

معاملات نوسان یک استراتژی سوداگرانه است که به موجب آن معامله‌گران به دنبال استفاده از بازارهای محدود و روند فعلی هستند. با انتخاب “بالا” و “پایین”، معامله گران می‌توانند بر این اساس موقعیت‌های کوتاه و بلند را وارد کنند.

معاملات نوسان میان مدت در نظر گرفته می‌شوند زیرا موقعیت‌ها به طور کلی بین چند ساعت تا چند روز در هر نقطه نگهداری می‌شوند. در این استراتژی فارکس روندهای بلندمدت ترجیح داده می‌شوند زیرا معامله‌گران می توانند از روند در نقاط مختلف روند استفاده کنند.

با بررسی که در این  ۶ روش استراتژی فارکس داشتیم، می‌توان نتیجه گیری نمود که برای رسیدن به سود حداکثری باید سه معیار را به صورت حرفه ای در نظر گرفت.

  • چه مدت زمان لازم است برای انجام  معاملات .
  • چه فرصت­‌های معاملاتی در اختیار معامله‌گر قرار می‌دهد.
  • چقدر زمان لازم برای رسیدن به سود و هدف موردنظر.

 کلام آخر

برخی از استراتژی­ فارکس روزانه بوده، در نتیجه فرصت‌های معاملاتی زیادی در اختیار معا­­­مله‌گر قرار می‌گیرد و زمان رسیدن به سود هرچند اندک نیز پایین است.

و برخی دیگر از استراتژی­ فارکس که مربوط به سرمایه‌گذاری­‌های بلند مدت یا میان مدت هستند، سود بدست آمده آن‌ها نیز بالاتر خواهد بود. همه این موارد رابطه مستقیمی با تجزیه و تحلیل فنی و بنیادی معامله‌گر دارد.

استراتژی های تجارت فارکس چیست؟

استراتژی معاملات فارکس تکنیکی است که توسط معامله‌گران فارکس برای تعیین خرید یا فروش یک جفت ارز در هر زمان معین استفاده می‌شود.

آیا استراتژی برنده ۱۰۰ درصدی در فارکس وجود دارد؟

خیر، هیچ استراتژی برنده ۱۰۰ درصدی در فارکس وجود ندارد. زیرا اگر یکی وجود داشت، خیلی سریع معاملات ارز متوقف می‌شد.

موثرترین شاخص فارکس چیست؟

یکی از بهترین شاخص‌های فارکس برای هر استراتژی، معاملات با میانگین متحرک است. میانگین متحرک باعث می‌شود تا معامله‌گران بتوانند موقعیت‌های معاملاتی را در جهت روند کلی تعیین کنند.

برد در فارکس چگونه محاسبه می شود؟

نسبت برد به سادگی از تقسیم تعداد معاملات برنده بر تعداد کل معاملات به دست می‌آید.

2 دیدگاه دربارهٔ «معرفی انواع استراتژی فارکس و بهترین استراتژی های معاملاتی»

دیدگاه‌ خود را بنویسید