آشنایی با اتریوم

آشنایی با اتریوم

برای آشنایی با اتریوم باید بدانید اتریوم خود را “بلاک چین قابل برنامه‌ریزی جهان” توصیف می‌کند. اتریوم ادعا می‌کند که پلتفرم آن می‌تواند برای “کدگذاری، تمرکززدایی، ایمن‌سازی و تجارت تقریباً همه چیز” استفاده شود.

اتریوم چیست ؟

اتریوم یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین است که به عنوان یک شبکه بلاک چین غیر متمرکز برای تأیید و ثبت تراکنش‌ها است. برای آشنایی با اتریوم، کاربران شبکه می‌توانند برنامه‌های کاربردی را در این پلتفرم ایجاد، منتشر، درآمدزایی و استفاده کنند و از ارز دیجیتال Ether آن به عنوان پرداخت استفاده کنند.

اتر چیست ؟

اتریوم دارای ارز رمزنگاری شده خاص خود، اتر یا ETH است.در آشنایی با اتریوم، ارز دیجیتال اتر برای استفاده در شبکه اتریوم طراحی شده است. این ارز نوعی توکن است که برای تکمیل تراکنش‌های بلاک چین استفاده می‌شود.

آشنایی با اتریوم ۲.۰  

برای آشنایی با اتریوم ۲.۰  بدانید اتریوم می‌خواهد بستری برای انواع برنامه‌های کاربردی باشد که می‌تواند اطلاعات را با خیال راحت ذخیره کند. به جای استخراج، که انرژی زیادی می‌طلبد، اتریوم ۲.۰ حرکت به سمت الگوریتم اجماع PoS را مشخص می‌کند. اثبات سهام، جایگزین استخراج‌کنندگان با اعتبارسنج‌ها می‌شود: کاربرانی که بلاک چین اتریوم را ذخیره می‌کنند‌، تراکنش‌ها را تأیید می‌کنند و موارد دیگر.

برای آشنایی با اتریوم باید بدانیم اتریوم چگونه کار می کند؟

بلاک چین اتریوم برای کشف بلاک‌های جدید به استخراج‌کنندگان متکی است. این‌ها مانند جعبه‌های دیجیتالی هستند که اطلاعات معاملات و سایر داده‌ها را ذخیره می‌کنند. در آشنایی با اتریوم استخراج‌کنندگان با استفاده از تجهیزات محاسباتی تخصصی رقابت می‌کنند تا شانس این را داشته باشند که نفر بعدی باشند که یک بلوک به زنجیره اضافه می‌کنند و با هزینه تراکنش (از معاملاتی که به بلوک اضافه می‌کنند) و “پاداش بلاک” پاداش می‌گیرند.

در آشنایی با اتریوم پاداش بلاک، سکه‌های اتر جدیدی هستند که با کشف هر بلوک جدید ایجاد می‌شوند و به خاطر تلاش‌ها به ماینر موفق داده می‌شود. هنگامی که یک بلوک اضافه می‌شود، بقیه شبکه ماینینگ آن را تأیید می‌کند تا مطمئن شود که موجودی‌ها درست است و معامله دوبار هزینه نمی‌شود. سپس گره‌های کامل اطلاعات نهایی را ثبت می‌کنند.

آشنایی با اتریوم و اتر

قرارداد هوشمند اتریوم چیست؟

یکی از جذاب‌ترین موارد آشنایی با اتریوم قرارداد هوشمند است.”قرارداد هوشمند” صرفاً برنامه‌ای است که بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می‌شود. این مجموعه‌ای از کد (توابع آن) و داده‌ها (وضعیت آن) است که در آدرس خاصی در بلاک چین اتریوم قرار دارد.

قراردادهای هوشمند نوعی حساب اتریوم هستند یعنی می‌توانند تراکنش‌ها را از طریق شبکه ارسال کنند. با این حال، آن‌ها توسط کاربر کنترل نمی‌شوند و در شبکه مستقر شده و به صورت برنامه‌ریزی‌شده، قواعد یک قرارداد را از طریق کد اجرا می‌کنند.

در آشنایی با اتریوم، ماشین مجازی اتریوم چیست؟

ماشین مجازی اتریوم یک پشته مجازی قدرتمند و سندباکس است که در هر گره کامل اتریوم تعبیه شده و وظیفه اجرای کد بایتی قرارداد را بر عهده دارد. قراردادها به طور معمول به زبان‌های سطح بالاتر مانند Solidity نوشته می‌شوند و سپس به کد بایت EVM کامپایل می‌شوند. ماشین‌های مجازی اتریوم با موفقیت در زبان‌های برنامه نویسی مختلف از جمله ++C، جاوا، جاوا اسکریپت، پایتون، روبی و بسیاری دیگر استفاده شده است.

راهنمای گام به گام استفاده از کیف پول اتریوم

به منظور آشنایی با اتریوم باید بدانید کیف پول اتریوم چیست و در ادامه با نحوه استفاده از آن آشنا شوید.

کیف پول اتریوم چیست؟

در آشنایی با اتریوم کیف پول‌های اتریوم برنامه‌هایی هستند که به شما امکان می‌دهند با حساب اتریوم خود تعامل داشته باشید، موجودی خود را بخوانید، تراکنش‌ها را ارسال کرده و به برنامه‌ها متصل شوید. برای ارسال وجوه و مدیریت اتر خود به یک کیف پول نیاز دارید:

۱-وارد سایت www.ethereum.org شوید و روی دکمه Download  کلیک کنید.

مرحله اول کیف پول آشنایی با اتریوم

۲-برنامه را اجرا کنید.

مرحله دوم کیف پول آشنایی با اتریوم

۳-اکنون وارد کیف پول اتریوم شدید، برای ارسال اتریوم روی دکمه send کلیک کنید.

مرحله سوم کیف پول آشنایی با اتریوم

۴-برای ارسال اتریوم، مراحل زیر را انجام دهید:

A: آدرس کیف پول گیرنده را وارد کنید.

B: مقدار اتر برای ارسال را وارد کنید.

C: هزینه‌های تراکنش را تنظیم کنید (هرچه مبلغ بیشتر باشد، انتقال سریعتر انجام می‌شود.)

D: بر روی دکمه ارسال کلیک کنید.

مرحله چهارم کیف پول آشنایی با اتریوم

تفاوت اتریوم و بیت کوین چیست؟

کاربرد اصلی بیت کوین به عنوان ارز مجازی و ذخیره ارزش است. اتر هم‌چنین به عنوان یک ارز مجازی و ذخیره ارزش عمل می‌کند، اما شبکه غیر متمرکز اتریوم امکان ایجاد و اجرای برنامه‌ها، قراردادهای هوشمند و سایر تراکنش‌ها را در شبکه فراهم می‌کند. بیت کوین این توابع را ارائه نمی‌دهد. فقط از آن به عنوان ارز و ذخیره ارزش استفاده می‌شود.

نکته: “بلاک‌های جدید هر ۱۰ دقیقه یک‌بار در شبکه بیت کوین و در بلاک‌های جدید در شبکه اتریوم هر ۱۲ ثانیه یکبار اعتبار می‌یابند.” در آشنایی با اتریوم پس اتریوم تراکنش‌ها را سریعتر پردازش می‌کند.

سخن پایانی

در آشنایی با اتریوم دیدیم که اتریوم پس از بیت کوین از نظر ارزش بازار در رتبه دوم قرار دارد. اما چیزی که در مورد آشنایی با اتریوم منحصر به فرد است این است که کاربران می‌توانند برنامه هایی بسازند که روی بلاک چین اجرا می‌شوند، مانند نرم‌افزاری که روی کامپیوتر اجرا می‌شود. این برنامه‌ها می‌توانند داده‌های شخصی را ذخیره و منتقل کنند یا تراکنش‌های مالی پیچیده‌ای را انجام دهند.

آیا اتریوم سرمایه گذاری خوبی است؟

اتریوم، پتانسیل سود فوق‌العاده‌ای دارد، اما قبل از سرمایه‌گذاری در این ارز رمزنگاری‌شده، مطمئن شوید که تحقیقات خود را انجام داده‌اید و می‌دانید که در حال ورود به چه چیزی هستید.

اتریوم کلاسیک چیست؟

اتریوم کلاسیک در واقع نسخه جدیدی از شبکه اصلی اتریوم و یک پلتفرم محاسباتی توزیع شده مبتنی بر بلاک چین است.

آیا اتریوم ارزش خرید را دارد؟

خرید اتریوم و بیت کوین یک تنوع قوی است. به همین دلیل است که اگر شما علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در ارزهای رمزنگاری‌شده فراتر از بیت کوین هستید، اتریوم یک گزینه خوب است.

مزایای اتریوم چیست؟

طرفداران اتریوم بر این باورند که مزیت اصلی آن نسبت به بیت کوین این است که به افراد و شرکت‌ها اجازه می‌دهد کاری فراتر از انتقال پول بین واحدها انجام دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید