آموزش تریدینگ در اصفهان

آموزش تریدینگ در اصفهان

ترید(معامله کردن) را انتخاب کنید، بگذارید پول برای شما کار کند. داستان پینوکیو را به یاد دارید؟ آن قسمت از داستان که پینوکیو پول‌هایش را در زیر درختی کاشت تا چند برابر شود. راز اول این است که آن بخش از داستان پینوکیو می‌تواند واقعیت داشته باشد. شما می‌توانید با معامله کردن (trade) در بازارهای مالی و آموزش تریدینگ در اصفهان درآمد کسب کنید.

منظور از ترید چیست؟

ترید(معامله کردن) با ارتباطات انسانی در دوران ماقبل تاریخ آغاز شد و در ابتدا هدف از آن تنها رفع نیاز انسان‌ها بود؛ اما امروزه می‌توان با آموزش تریدینگ در اصفهان در بازارهای مالی از پول، پول به دست آورد.

منظور از ترید در بازارهای مالی خرید دارایی در قیمت‌های پایین و فروش آن در قیمت‌های بالاتر می‌باشد. فرد معامله‌گر را در بازارهای مالی تریدر (معامله گر) می‌نامند.

بازارهای مالی بسته به اینکه چه چیزی در آن‌ها معامله می‌شود، انواع گوناگونی دارند که در طول مقاله به توضیح هر یک از آن‌ها پرداخته می‌شود. آموزش تریدینگ در اصفهان به شما کمک می کند تا به ثروت لازم برسید.

برای خرید اکانت پرمیوم تریدینگ ویو کلیک کنید!

tradingview

تفاوت معامله‌گری و سرمایه‌گذاری

بسیاری به اشتباه معامله‌گری(تریدینگ) و سرمایه‌گذاری را یکسان می‌دانند اما مدت زمان این دو فعالیت آن‌ها را از هم متمایز می‌سازد. اگر یک دارایی را به هدف نگهداری آن در بلند مدت خریداری کرده و در آن مدت هیچ تحلیلی برای بررسی تغییرات قیمت آن انجام ندهید، شما یک سرمایه گذار محسوب می‌شوید.

توجه کنید که مدت نگهداری دارایی سرمایه‌گذاری شده بر اساس ویژگی‌های دارایی و شرایط سرمایه گذار از فردی به فرد دیگر می‌تواند متفاوت باشد و نمی‌توان عدد دقیقی را برای آن ارائه داد. با آموزش تریدینگ در اصفهان تحلیل ها را نیز یاد بگیرید.

در معامله‌گری شما با استفاده از روش‌های فاندامنتال (بنیادی) و تکنیکال دائما به تحلیل آینده بازار خواهید پرداخت و قادر خواهید بود که با دقت زیادی نوسانات قیمت را در بازار پیش بینی کنید؛ و این موضوع به شما امکان می‌دهد تا معاملات را در بازه‌های کوتاه ماهانه، هفتگی و حتی روزانه انجام دهید و نسبت به سرمایه‌گذاری در مدت زمان کم‌تری سود به دست آورید.

 توجه کنید که در آموزش تریدینگ در اصفهان اگر پیش بینی‌های شما اشتباه از آب در بیایند ممکن است که در معاملاتتان متضرر شوید.

trading

آموزش تریدینگ در اصفهان را بشناسید

بر اساس نحوه تحلیل تریدرها و استراتژی‌های به کار رفته در معاملات، سبک‌های مختلفی برای آموزش تریدینگ در اصفهان وجود دارد؛ که هر یک مزایا و خطرات خاص خود را دارند.

معامله گران فعال (active traders) گروهی از تریدرها هستند که به هدف کسب درآمد در بازه‌های زمانی منظم و کوتاه به معامله براساس تغییرات کوتاه مدت قیمت می‌پردازند و به طور کلی سبک‌های معامله‌گری در میان این گروه از تریدرها را به ۴ دسته زیر تقسیم‌بندی می‌کنند:

 • معاملات روزانه day trading

(day trading) یکی از معروف‌ترین سبک‌های معامله‌گری است که در آن خرید و فروش یک دارایی در یک روز انجام می‌گیرد و تریدر در کم‌تر از یک روز قادر خواهد بود که از معامله خود سود کسب کند.

در این روش از تحلیل تکنیکال استفاده می‌شود که تغییرات قیمت را در طول روز پیش بینی می‌کند.

 • موقعیت گیری

(position trading) هدف تحلیل‌های تکنیکال و بنیادی تریدر در این سبک پیش بینی قیمت‌ها در آینده نیست بلکه او قصد دارد که با تحلیل‌های خود، عملیات خرید و فروش را بر روند قیمت سوار کرده بدین شکل که با صعودی شدن روند قیمت‌ها، خرید و با نزولی شدن آن فروش انجام می‌دهد.

مدت این معاملات می‌توانند از چند روز تا حتی چند سال باشد.

توجه داشته باشید که در هنگام بی‌ثباتی بازار، کار موقعیت گیری بسیار دشوار شده و موقعیت‌های خرید و فروش آن به طور کلی کاهش می‌یابند.

 • خرید و فروش نوسانی

(Swing trading) در این سبک، تریدرها در تحلیل‌های تکنیکال خود از یک سری الگوی خاص پیروی می‌کنند و با پیدا کردن این الگوهای خاص و از پیش تعیین شده به خرید و یا فروش در بازار می‌پردازند.

مدت این معاملات می‌توانند از چند روز تا چند هفته و گاها بیشتر باشد و خرید و فروش در داخل روندها (نه الزاما ابتدا و انتهای آن) انجام می‌گیرد.

 •  خرید فروش فوری (scalping)

اسکالپینگ سریع‌ترین سبک خرید و فروش در بازارهای مالی است که در آن تمرکز بر روی کسب سود در حداقل زمان ممکن (گاهی در حد چند ثانیه) است.

در این روش چون از تغییرات کوچک قیمت استفاده می‌شود، سود هر معامله عدد کوچکی است و لذا تریدر باید تعداد معاملات زیادی را انجام دهد تا به سود قابل توجهی در کل برسد.

به دلیل کم بودن سود معاملات در روش اسکالپینگ، دقت در خرید و فروش بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا تریدر ممکن است که با یک بار ضرر تمام سودهایی را که تا آن زمان به دست آورده است از دست بدهد. در روش اسکالپینگ از تحلیل‌ها تکنیکال و نرم‌افزارهای معاملات خودکار استفاده می‌شود.

از مزایای معامله‌گری در بازارهای مالی این است که می‌توانید بدون هیچ محدودیتی از مکان یا زمان و با هر آنچه از سرمایه در اختیار دارید، به بازار ورود کرده و از پتانسیل‌های کسب سود نفع ببرید لذا این موضوع ورود ورود به بازارهای مالی را بسیار جذاب و وسوسه کننده می‌کند؛ اما انتخاب سبک معامله‌گری مناسب برای شما در هر بازار، رازی است که مانع از ضرر و شکست شما در معاملات می‌شود.

بهترین راه تشخیص سبک مناسب هر فرد تجربه کردن می‌باشد. در نظر گرفتن معیارهای زیر می‌توانند در تشخیص سبک خود به شما کمک کنند:

 1. ویژگی‌های شخصیتی تریدر
 2.  مقدار تجربه شما از تریدرینگ
 3. آستانه ریسک تریدر
 4.  میزان سرمایه
 5.  مدت زمانی که قصد دارید در آن سود بدست آورید
 6.  میزان انتظار شما از سود در بازار
 7. نوع بازار

اکانت تريدينگ ويو

کدام بازار را برای تریدینگ در اصفهان انتخاب کنیم

علاقه‌مند بودن و شناخت درست بازاری که در آن فعالیت می‌کنید بسیار در میزان موفقیت شما در بازار اهمیت دارد.

به طور کلی بازارهای مالی را می‌توان به ۵ دسته زیر تقسیم‌بندی کرد:

 1. بازار سهام
 2.  بازار کمودیتی‌ها (کالا)
 3.  بازار معاملات آتی یا سلف (فیوچرز)
 4. بازار تبادلات ارز خارجی (فارکس)
 5.  رمز ارزها (کریپتوکارنسی)
 • بازار سهام

قدیمی‌ترین بازار مالی در جهان بازار سهام است که در ایران می‌توان به بورس اوراق بهادار تهران اشاره کرد.

در این بازار شرکت‌ها به قصد کسب درآمد بیشتر و تامین مالی فعالیت‌های خود، سهام شرکت را به بازار عرضه می‌کنند و معامله گران می‌توانند با توجه به چشم‌انداز خود از قیمت سهام به ترید در این بازار بپردازند.

در این بازار علاوه بر تحلیل‌های تکنیکال، تحلیل‌های بنیادی نیز بسیار حائز اهمیت هستند. زیرا گاهی الگوهای اماری و ریاضیاتی در تحلیل تکنیکال نمی‌توانند در دنیای واقعی رخ دهند و برای تشخیص آن نیاز به تحلیل‌های بنیادی می‌باشد.

مهم‌ترین ویژگی بازار سهام، نوسانات بسیار زیاد و امکان تغییرات ناگهانی و بزرگ در آن است؛ البته در بورس اوراق بهادار تهران قانونی وجود دارد که طبق آن سهام در هر روز حداکثر تا ۵ درصد اجازه‌ی نوسان دارند لذا این قانون تا حدی از ریسک بازار سهام و احتمال ضرر در آن می‌کاهد. بعد از آموزش تریدینگ در اصفهان باید سهام خریداری کنید.

 •  بازار کمودیتی‌ها (کالا)

کمودیتی‌ها عبارتند از: نفت، طلا، زعفران و هر کالایی که حاصل از معادن و منابع کره زمین باشد.

این بازار نیز همانند بازار سهام نوسانات زیادی دارد با این تفاوت که نوسانات در این بازار بیشتر تحت تاثیر مسائل سیاسی و موضوعات کلان اقتصادی می‌باشد.

 •  بازار معاملات آتی یا سلف

این معاملات بین خریداران و فروشندگان بازار سلف، بدین صورت انجام می‌شود که یک طرف معامله (فروشنده) توافق می‌کند که در سررسید معین، مقدار معینی از یک کالای مشخص شده را در عوض قیمیتی که اکنون تعیین می‌کنند به طرف دیگر تحویل دهد.

قراردادهای آتی برای نخستین بار برپایه محصولات کشاورزی و بعدها بر پایه منابع طبیعی، مانند نفت معامله می‌شدند تا اینکه در سال ۱۹۷۲ قراردادهای آتی مالی وارد بازار شدند. در سال‌های اخیر، قرادادهای بر پایه ارز، نرخ بهره، و شاخص‌های بازار سهام بسیار متداول شده‌اند و نقش مهمی در کنترل ریسک بازی می‌کنند.

این نوع معاملات به دلیل مشخص بودن قیمت در آینده، بسیار کم ریسک هستند . با داشتن اطلاعات کافی در بازار آتی می‌توان معاملات سود ده زیادی انجام داد.

 •  بازار تبادلات ارز خارجی (forex)

شما برای سفر به کشوری دیگر ناچارید که پول ریال ایران را با پول ملی آن کشور مبادله کنید.

در تجارت میان کشورها نیز لازم است که پول ملی کشورها با هم مبادله شوند؛ برای مثال اگر شما قصد وارد کردن کالایی از آمریکا را به ایران داشته باشید، آنگاه باید در بازار ارز، ریال ایران را عرضه کرده و دلار آمریکا را تقاضا کنید.

با افزایش حجم صادرات و واردات کشورها، عرضه و تقاضای پول ملی آن‌ها تغییر کرده و ارزش آن‌ها افزایش یا کاهش می‌یابند. معامله گران از این تغییرات نرخ ارز برای کسب سود استفاده می‌کنند.

بازار فارکس بزرگترین حجم مبادلات را در میان همه‌ی بازارهای مالی دارد؛ لذا قابلیت نقد شوندگی در آن بسیار زیاد است. همچنین حجم زیاد معاملات رقابت را در بازار فارکس بالا برده و این موضوع منجر به پرریسک شدن معاملات فارکس گردیده ؛ به همین دلیل افرادی در این بازار موفق خواهند بود که از مهارت و اطلاعات بیشتری نسبت به بقیه برخوردار باشند و بتوانند به خوبی به تحلیل تکنیکال بپردازند.

 • رمزارزها (کریپتوکارنسی، ارزهای دیجیتال)

رمزنگاری اولین بار در جنگ جهانی دوم برای انتقال پیام و فرمان‌ها مورد استفاده قرار گرفت؛ اما به مرور زمان، با رشد تکنولوژی و استفاده بیشتر از اینترنت و فضای مجازی، بازار ارزهای دیجیتال شکل گرفت. در سال۲۰۰۹ فردی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو اولین ارز دیجیتال، یعنی بیت کوین، را ارائه کرد. هویت واقعی این فرد هیچ وقت شناسایی نشد.

بیت کوین نسل اول ارزهای دیجیتال است. تا به امروز علاوه بر بیت کوین هزاران ارز دیجیتال از جمله اتریوم، لایت کوین، دوج کوین، داش و… ساخته شده اند. برای آموزش ارزهای دیجیتال در اصفهان کلیک کنید.

همانند سایر بازارهای مالی، عوامل متعددی می‌توانند بر ارزش ارزهای دیجیتال موثر باشند برای مثال چندی پیش با یک شوخی کوچک ایلان ماسک در برنامه کمدی SNL درباره‌ی دوج کوین‌ها، قیمت این ارز دیجیتال سقوط سنگینی پیدا کرد؛ با این وجود در این بازار نیز می‌توان مشابه سایر بازارها به تحلیل تکنیکال و بنیادی قیمت‌ها پرداخت.

از مزایای آموزش تریدینگ در اصفهان  می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1.  راحتی: پرداخت در بازار ارزهای دیجیتال به دلیل ماهیت مبتنی بر شبکه‌ای که دارد، بسیار ساده و سریع انجام‌ میگیرد .
 2.  حفاظت در برابر تورم: تقریبا تمام ارزهای دیجیتال در هنگام بوجود آمدن به مقدار ثابتی ایجاد می‌شوند؛ با افزایش تقاضا در طول زمان ارزش آن‌ها بالا می‌رود اما چون حجم آن‌ها تغییر نمی‌یابد در بلند مدت دچار تورم نمی‌شوند.
 3.  مقرون به صرفه بودن تراکنش ها: از آنجا که تراکنش با ارزهای دیجیتال فاقد کارمزد است، لذا می‌توانند بسیار مقرون به صرفه باشد.
  با وجود این مزایا توجه کنید که هنوز هم ارزهای دیجیتال در دنیا بحث تازه‌ای هستند، و فعلا پروژه‌های موفق زیادی از آن‌ها وجود ندارد؛ همچنین به دلیل فقدان نظارت بر آن‌ها می‌توانند مشکلات امنیتی داشته باشد.

روش‌هایی برای آموزش تریدینگ در اصفهان

گروهی از افراد خیال ماشین، خانه و سفرهای لاکچری را در سر می‌پرورانند.این افراد قصد دارند تا در مدت کوتاهی به جمع پول دارترین افراد جهان بپیوندند پس ترید را راهی ساده برای رسیدن به این اهداف می‌پندارند.

اگر شما نیز عضوی از این گروه هستید، باید بدانید که مانند پینوکیو گول خورده اید. ۹۰ درصد افرادی که با این تصورات وارد بازارهای مالی می‌شوند در نهایت موفق نخواهند شد.

توجه کنید که از همان ابتدا با انتظارات و درک درستی از ترید کردن به معاملات ورود کنید. به یاد داشته باشید که شما با ورود به بازارهای مالی باید به تحلیل، یادگیری و تجربه بپردازید تا بتوانید با استفاده از استراتژی‌های درست به درآمدهای بالایی برسید.

تلاش کنید که عادت‌های خوب معامله‌گری را به خوبی و با تجربه کردن و مطالعه یاد بگیرید.

در زیر به توصیه‌هایی برای آموزش تریدینگ در اصفهان اشاره شده است:

 1.  اگر ایده‌ای برای آموزش تریدینگ در اصفهان ندارید با هر آنچه که در اختیار دارید کار کنید و تجربه به دست آورید
 2.  تحلیل تکنیکال را یاد بگیرید. برای این کار می‌توانید از دوره‌ها، کتاب و یا فیلم‌های آموزشی استفاده کنید.
 3.  اخبار را دنبال کرده تا بتوانید به تحلیل‌های بنیادی بپردازید.
 4. اشتباهات و ضررهای خود را بپذیرید و از آن‌ها درس بگیرید.
 5. صبور باشید .
 6.  از دیگران یاد بگیرید اما تقلید نکنید بلکه ترید را به سبک خود انجام دهید .
 7.  در تحلیل‌های خود منظم و دقیق باشید.
 8.  مدیریت ریسک را بیاموزید.

۲ مورد از بهترین کتاب‌ها برای آموزش  تریدینگ در اصفهان

کتاب‌های بسیاری در  آموزش تریدینگ در اصفهان وجود دارند که توسط افراد موفق در این حوزه نوشته شده‌اند.

خواندن این کتاب ها می تواند بسیار در موفقیت شما موثر باشند. در زیر به دو مورد از این کتاب‌ها اشاره شده است .

 • کتاب سرمایه‌گذار هوشمند (The Intelligent Investor)

کتاب سرمایه گذار هوشند یکی از بهترین کتاب‌ها برای علاقه‌مند شدن به سرمایه‌گذاری و بازارهای مالی می‌باشد. ذر این کتاب به آموزش تریدینگ در اصفهان نیز می پردازد.

درباره نویسنده: بنجامین گراهام نظریه‌پرداز، اقتصاددان و سرمایه‌گذار بورس بود. او به عنوان پدر سرمایه‌گذاری ارزشی شناخته می‌شود. از گراهام کتاب‌های ارزشمندی به یادگار مانده است که تحت عنوان کتاب‌های مقدس بورس و بازارهای مالی شناخته می‌شوند.

گراهام شاگردان مطرح زیادی را هم تربیت کرده است که آن‌ها هم مانند خودش به ثروت زیادی دست‌یافته‌اند. مشهورترین آن‌ها وارن بافت است که معلم خود، یعنی گراهام را دومین فرد تاثیرگذار در زندگیش بعد از پدرش می‌داند.

The Intelligent Investor
کتاب سرمایه‌گذار هوشمند
 • کتاب بلاکچین (blockchain)

این کتاب تمام آنچه را که شما باید درباره‌ی بلاکچین، رمزارزها و نحوه بکار گیری آن‌ها بدانید آموزش می‌دهد. کتاب با توضیحات کامل برای مبتدیان آغاز شده اما در ادامه به مسائل پیشرفته‌تر نیز پرداخته.

این کتاب می تواند به خوبی استفاده از فرصت‌های بزرگ دنیای بلاکچین را به خواننده بیاموزد.

 

سخن آخر

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و اثرات آن بر بازارهای مالی و اقتصاد، بسیاری بر این باورند که ارزهای دیجیتال نقش پررنگی در آینده اقتصاد جهان خواهند داشت؛ لذا حتی اگر که فعلا قصد ورود به بازار ارزهای دیجیتال را ندارید، دانستن درباره‌ی آن‌ها به شما کمک می‌کند تا بتوانید همراه با تغییرات دنیای مدرن جلو بروید و درآینده فرصت‌های مناسبی برای بهبود وضع زندگی خود خلق کنید.

و در آخر باید به شما بگویم که آموزش تریدینگ در اصفهان در واقع همانند مهارت هایی هستند که شما با یادگیری و تجربه کردن به دست می‌آورید، مانند راز دوچرخه سواری یا راز آشپزی یا هر فعالیت دیگری؛ پس از معاملات و یادگیری در این مسیر لذت برده و تبدیل به یک تریدر موفق شوید.

 

5 دیدگاه دربارهٔ «آموزش تریدینگ در اصفهان»

  1. سلام و عرض ادب
   بله شما می توانید با عضویت در تلگرام ما آموزش رایگان داشته باشید و در صورت آموزش حرفه ای باید یا به این شماره در تلگرام و واتس اپ پیادم بدهید یا با آ« تماس بگیرید پشتیبان ما در اصرع وقت شما را راهنمایی می کند.
   ۰۹۰۳۶۲۷۷۸۸۵

دیدگاه‌ خود را بنویسید